Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Doğal İpuçları
Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Doğal İpuçları

Yaz geldiği zaman herkes plajlarda, havuz kenarlarında güneşlenerek bronzlaşmak ister. Ancak güneş ışınlarının zararları herkes tarafından bilinir. Mümkün olan en az zarar ile sağlıklı bronz bir tene kavuşmanın yolları mevcuttur. Günümüzde insanlar kimyasallardan uzak doğal hammaddeleri kullanmaya eğilimlidir. Kozmetik mağazalarda satılan kimyasalların zararlarından uzak, doğal malzemeler kullanarak bronzlaşmak artık çok kolay. Sizlere bu makalemizde sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanın doğal ipuçlarını vereceğiz.

Elbette sağlıklı bronzlaşmak için günün belirli saatlerini seçmeniz gerekmektedir. Özellikle sabahın erken saatleri ile akşam üzeri güneşlenmek sağlıklı bronzlaşmanın ön koşuludur. Kesinlikle saat 11:00 ile 14:00 arası güneşlenmenizi önermiyorum. Bu saatlerde dik açıyla gelen güneş ışınları güneş yanıklarına sebep olabileceği gibi şiddetli acılara da sebep olacaktır.

Havuç Yağı Mucizesi

Doğal selenyum ve a vitamini içeren havuç yağı ile hem cildinizi besleyerek sıkılaşmasını sağlayacak hem de sağlıklı bir şekilde bronzlaşabileceksiniz. Ten renginizi 2 ton bronzlaştıracak bu yağı vücudunuza sürdükten sonra yaklaşık 30-45 dakika arasında güneşlenebilirsiniz. Doğal turuncu renginden ötürü aynı zamanda sizi bu renge yakın bir şekilde sizi bronzlaştıracaktır.

Kakao Yağı ve Zeytinyağı

Çikolata renginde bronzlaşmak isteyenlerin tercihi kakao yağından geçiyor. Zeytin yağının içerdiği a vitaminleri ile cildinizi besleyecek ve havuç yağından bir ton daha koyu bir şekilde bronzlaşabileceksiniz.

Beyaz Tenliler İçin

Beyaz tenlilerin bronzlaşması her zaman zor ve acılı bir süreç olarak geçiyor. Güneşin zararlı ışınlarından korunurken sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak istiyorsanız size bir kür tavsiyemiz var. 15 adet taze nane yaprağı, 1 adet limon kabuğu, 1 su bardağı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı sarı kantaron yağını karıştırıp güneş altında 1 hafta demlendirin. Yağın sarımsı rengi koyulaştıktan sonra kullanmak için hazırsınız.

Yüzünüzü bronzlaştırmak istiyorsanız bu karışımları kullanmadan önce yüzünüze koruyucu bakım kremleri kullanmalısınız. Bildiğiniz gibi göz altları ve şakaklar çok ince bir deri yapısına sahiptir. Daha hızlı renk değiştireceğinden bronzlaşmasına fırsat vermeden bu bölgeleri yakabilirsiniz. Bu da size acılı günler olarak geri dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir